Message: Undefined index: URL

Filename: libraries/content.php

Line Number: 619

Message: Undefined index: Name

Halterofila Cristina Iovu și-a trecut în palmares încă o medalie de aur la Grand Prix-ul din Azerbaidjan
Суббота, 20 октября 2018 г.
  • EUR: 19.55
  • USD: 16.97
  • RUB: 0.26
  • UAH: 0.61
Кишинев: 17/15 ° Завтра: 16/14 °
Politica | Social si cultura | Economie si finante | Sport | Infractiuni | Externe |
MOLDNEWS TV |

09:24 2012-12-18

Класс!

Halterofila moldoveană Cristina Iovu și-a trecut în palmares încă o medalie de aur la Grand Prix-ul din Azerbaidjan. Despre aceasta scrie publicația Adevărul.

Cristina Iovu a devenit campioană în categoria de 53 kg, ridicînd în total 200 kg, cu 6 kg devansînd-o pe a doua clasată.

Anul acesta sportiva a înregistrat mai multe performanțe. Astfel, halterofila a cîștigat Campionatul European printre tineret și bronzul Jocurilor Olimpice de la Londra.

La competiţia din Azerbaidjan Moldova a fost reprezentată și de alţi doi halterofili. Este vorba de Artiom Pipa, care a ocupat locul patru în categoria de greutate de 69 de kg și Iurie Dudoglo  s-a clasat pe poziţia a 6-a.